2007 m. kovo 9 d., penktadienis

Nauja Seimo sesija

Šeštadienį, kovo 10 d. 11 val. Seimas susirinks į pirmąjį eilinės Seimo pavasario sesijos posėdį.
Naujausi įstatymų projektai skelbiami internete, bet ar žmonės dažnai užmeta akį į juos? Ar dažnai paskaitos, ką Seimas ruošiasi priimti?

Ko gero į tuos įstatymus verta atkreipti dėmesį ir karts nuo karto išreikšti savo nuomonę Seimo nariams, kurių kontaktai pateikiami Seimo interneto svetainėje.

2007 m. kovo 5 d., pirmadienis

Užsienio lietuviai nori daugiau įtakos

Šimtai tūkstančių užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių Seimo rinkimuose yra priskirti vienai vienmandatei apygardai. Tuo tarpu kitose rinkimų apygardose teorinis rinkėjų skaičius - mažesnis. Remdamiesi tokiomis priežastimis užsienio lietuviai nori didesnės įtakos artimiausiuose seimo rinkimuose ir paskelbė peticiją internete Seimo rinkimų įstatymui pakeisti, kad užsienio lietuviai turėtų galimybę išrinkti daugiau Seimo narių.

Rodos logiška, jeigu Lietuvoje rinkėjų yra 2,7 mln, o užsienyje - 0,35 mln, tai užsienio lietuviai norėtų išrinkti 11% vienmandatėse apygardose renkamų Seimo narių.

Rodos logiška! O iš tikro tai užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai praktiškai nebalsuoja. Pavyzdžiui per 2004 Seimo rinkimus užsienyje tebalsavo 8409 rinkėjai, o iš viso rinkimuose balsavo 1 001104. Vadinasi užsienio lietuviai tesudarė 0,8% rinkėjų.
Citata iš peticijos
Tai, kad Seimo Rinkimų Įstatymas priskiria šimtus tūkstančių užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių į vieną vienmandatę apygardą ne tik pažeidžia tame pačiame Seimo Rinkimų Įstatyme deklaruojamą „Lygią rinkimų teisę“ (Pirmas skirsnis, 3 straipsnis) bei „Rinkiminių apygardų sudarymo principą“ (Antras skirsnis, 9 straipsnis), bet ir tiesiogiai mažina užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių įtaką įstatymų leidybai. To pasekmėje yra slopinama motyvacija grįžti i Tėvynę.

2007 m. kovo 4 d., sekmadienis

Rezultatai vienodi, o ne skirtingi

Delfi skelbia "Du trečdaliai DELFI skaitytojų nenori Vilniaus mero R.Pakso". Ir po to pateikia savo internetinės apklausos rezultatus, kad 26% balsavusiųjų nori matyti R. Paksą meru, o 67% nenori.

Delfi komentatoriai puolė aiškinti, kad reikėjo eiti balsuoti, kad taip nebūtų nutikę. Ir iš to tik eilinį kartą matosi, kad žmones skaičiais galima kuo puikiausiai valdyti.

Jeigu atliksim paprastus skaičiavimus, gausime tik tai, kad Delfi skaitytojų nuomonė sutampa su rinkėjų nuomone.

Iš viso Vilniuje galiojančių biuletenių buvo 177039. Už R. Pakso partiją Vilniuje balsavo 41946 rinkėjas. O tai yra 23,7%.

Kaip matome Pakso partijos ir paties Pakso palaikymas tiek rinkimuose, tiek Delfi apklausoje yra beveik vienodas.
Pastaba: lyginami 2 panašūs, tačiau ne vienodi dalykai: Pakso, kaip mero palaikymas ir balsavimo už R. Pakso partiją rezultatai.